متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : پنج شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ می باشد.
متین وب هاست

انرژي

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان : تقاضا برای احداث ۴۰ جایگاه جدید گاز سی ان جی در خوزستان

گاز سی ان جی

گاز سی ان جی

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان (اهواز) گفت: تقاضا برای احداث جایگاه گاز سی ان جی در خوزستان پس از اجرای طرح مدیریت سوخت(بنزین) به ۴۰ فقره رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری  دانش و انرژی ، نعمت اله نجفی افزود:این شرکت برنامه احداث این جایگاه‌ها در نقاط مختلف خوزستان را با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت بانکی و سهم آورده متقاضیان هدف‌گذاری کرده و برای راه‌اندازی این جایگاه‌ها پیگیری‌ را شروع کرده تا تعدادی از این جایگاه‌های جدید را سال آینده وارد مدار کند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۰جایگاه عرضه گازسی.ان.جی در خوزستان فعال است ابراز امیدواری کرد تا ۲ سال آینده این تعداد به ۱۱۰ جایگاه برسد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان(اهواز) با اشاره به اینکه با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از ۲۴ آبان امسال ، مصرف گاز سی.ان.جی در مقایسه با بنزین نرخ آزاد افزایش یافته گفت: پس از اجرای این طرح مصرف گاز سی.ان.جی در خوزستان ۱۵درصد افزایش یافته است و این روند یا گازسوز کردن خودروهای عمومی در خوزستان دوباره افزایش می یابد.

دولت برای گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی در سطح کشور ۶۰ هزار میلیارد ریال اختصاص داده است.

کاهش ۹۰۰هزار لیتری مصرف بنزین در خوزستان
نجفی گفت: مصرف روزانه بنزین در خوزستان پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه بندی بنزین از چهار میلیون لیتر در روز به ۳.۱میلیون لیتر رسیده که نشان دهنده کاهش حدود ۲۰درصدی است.
وی گفت:به تبع کاهش مصرف بنزین ، شاهد بهبود نسبی محیط زیست و کاهش میزان آلاینده‌ها به ویژه در کلانشهر اهوازهستیم.

تخصیص سهمیه یک هزارو ۲۰۰ لیتر بنزین برای قایق‌های صیادی
مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خوزستان(اهواز) از تخصیص سهمیه یک هزار و ۲۰۰ لیتری بنزین به نرخ ۱۵ هزار ریال خبر داد.
نجفی با اشاره به توافق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با سازمان شیلات ایران برای تخصیص سهمیه بنزین قایق‌های صیادی گفت: به زودی سهمیه صیادان در کارت‌های سوخت آنان شارژ می‌شود.
وی تعداد قایق‌های واجد شرایط و مجاز در خوزستان که صاحبان آنها در سامانه سوخت نام‌نویسی کرده‌اند را یک هزار و ۷۴ فروند بیان کرد.
وی گفت: طبق توافق به عمل آمده سهمیه آذر و دی به صورت یکجا در کارت سوخت قایق‌های صیادی خوزستان واریز می‌شود.
نجفی همچنین از افزایش ۴۰ لیتری سهمیه بنزین خودروهای جانبازان و معلولان خبر داد و افزود: این سهمیه خاص خودروهای ویژه جانبازان و معلولان است و شامل همه آنان نخواهد شد.

آخرین مطالب