سه شنبه
۱۲ مهر , ۱۴۰۱
کد خبر : 8025
10:50:06 - چهارشنبه 10 آگوست 2022
همه کارتخوان‌ها تا پایان این هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند

همه کارتخوان‌ها تا پایان این هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند

همه کارتخوان‌ها تا پایان این هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی،معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارتخوان‌ها و ابزار‌های پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند که حدود ۲۸۰ هزار دستگاه باقی مانده هم این هفته به این شبکه متصل می‌شوند.   مهران محرمیان ، معاون ...

همه کارتخوان‌ها تا پایان این هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی،معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارتخوان‌ها و ابزار‌های پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند که حدود ۲۸۰ هزار دستگاه باقی مانده هم این هفته به این شبکه متصل می‌شوند.

 

مهران محرمیان ، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص آخرین وضع کارتخوان‌ها گفت: در حال حاضر با اقدامات مشترک بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی، بیش از ۹۰ درصد از کارتخوان‌ها و ابزار‌های پرداخت دارای پرونده مالیاتی شده اند و تعداد کمی , حدود ۲۸۰ هزار دستگاه کارتخوان باقی مانده که در این هفته به این شبکه متصل خواهند شد.

 

محرمیان افزود اگر پرونده مالیاتی شبکه‌های پرداخت، تا زمان داده شده تشکیل نشود، مطابق رویه‌ای که در چند ماه گذشته پیگیری شده، قطع خواهد شد.

 

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین در خصوص موضوع حساب‌های شخصی و تجاری عنوان کرد: در این حوزه تلاش کردیم کار به نحوی انجام شود که مردم کار خاصی برای این موضوع متقبل نشوند؛ بنابراین حساب‌های اشخاص حقوقی، حساب پشت کارتخوان‌ها و حساب افرادی که خود به عنوان حساب تجاری به سازمان امور مالیاتی اعلام کردند، همگی به صورت خودکار بین دو سازمان رد و بدل خواهد شد و به عنوان حساب تجاری ثبت می‌شوند و اطلاعات آن‌ها به سازمان مالیاتی داده خواهد شد.

 

محرمیان گفت: شماری از حساب‌هایی که رفتار تجاری دارند، ولی به عنوان حساب شخصی ثبت شده‌اند، شناسایی شده و مطابق قانون برنامه و بودجه و مصوبه شورای پول و اعتبار به سازمان امور مالیاتی به صورت دوره‌ای اعلام شده و در این سازمان در دست بررسی است.

 

 

 

****

 همه کارتخوان‌ها تا پایان این هفته دارای پرونده مالیاتی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی،معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارتخوان‌ها و ابزار‌های پرداخت در کشور پرونده مالیاتی دارند که حدود ۲۸۰ هزار دستگاه باقی مانده هم این هفته به این شبکه متصل می‌شوندمهران محرمیان ، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص آخرین وضع کارتخوان‌ها گفت: در حال حاضر با اقدامات مشترک بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی، بیش از ۹۰ درصد از کارتخوان‌ها و ابزار‌های پرداخت دارای پرونده مالیاتی شده اند و تعداد کمی , حدود ۲۸۰ هزار دستگاه کارتخوان باقی مانده که در این هفته به این شبکه متصل خواهند شد.محرمیان افزود اگر پرونده مالیاتی شبکه‌های پرداخت، تا زمان داده شده تشکیل نشود، مطابق رویه‌ای که در چند ماه گذشته پیگیری شده، قطع خواهد شد.معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین در خصوص موضوع حساب‌های شخصی و تجاری عنوان کرد: در این حوزه تلاش کردیم کار به نحوی انجام شود که مردم کار خاصی برای این موضوع متقبل نشوند؛ بنابراین حساب‌های اشخاص حقوقی، حساب پشت کارتخوان‌ها و حساب افرادی که خود به عنوان حساب تجاری به سازمان امور مالیاتی اعلام کردند، همگی به صورت خودکار بین دو سازمان رد و بدل خواهد شد و به عنوان حساب تجاری ثبت می‌شوند و اطلاعات آن‌ها به سازمان مالیاتی داده خواهد شد.محرمیان گفت: شماری از حساب‌هایی که رفتار تجاری دارند، ولی به عنوان حساب شخصی ثبت شده‌اند، شناسایی شده و مطابق قانون برنامه و بودجه و مصوبه شورای پول و اعتبار به سازمان امور مالیاتی به صورت دوره‌ای اعلام شده و در این سازمان در دست بررسی است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پيشنهاد سردبير

گزارش تصویری

آخرین اخبار

دانش و انرژی دانش و انرژی دانش و انرژی تابناك وب https://www.daneshvaenergy.ir/ https://www.daneshvaenergy.ir/