متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ می باشد.
متین وب هاست

انرژي

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز:مشخص نیست کرونا چه اتفاقاتی رقم می‌زند

وضعیت خوزستان

وضعیت خوزستان

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص ادامه یا رفع تعطیلی و محدودیت‌های اعمال شده در خوزستان، گفت: بعد از ظهر روز جمعه موارد بروز و بستری را آنالیز و تجزیه و تحلیل می‌کنیم و بر اساس فرمول‌های اپیدمیولوژی تخمین می‌زنیم که در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، دکتر سیدمحمد علوی با اشاره به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر قرمز بودن وضعیت خوزستان و همچنین صدرنشینی خوزستان در کنار تهران از نظر تعداد موارد بستری کرونا، اظهار کرد: موارد گزارش شده ابتلا به کرونا در خوزستان از حد انتظار ما بالاتر رفته است اما این مساله به معنی این نیست که کنترل مسائل در اختیار نیست.

وی افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده، بیمارستان‌ها جوابگو هستند و بیماری پشت در بیمارستان نمی‌ماند و درمان آنها هم با قوت ادامه پیدا می‌کند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیشترین موارد ابتلا در خوزستان، موارد سرپایی هستند یعنی خودمان این بیماران بدون علامت را شناسایی می‌کنیم و افزایش بیماریابی، برای شناسایی و جداسازی از جامعه و همچنین پیشگیری از انتشار بیشتر عفونت در جامعه است.

وی بیان کرد: هنوز مشخص نیست در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد زیرا این بیماری ماهیت جدید و ناشناخته‌ای دارد و مشخص نیست این ویروس، چه رفتار و اتفاقاتی می‌تواند رقم بزند.

علوی تصریح کرد: با توجه به علم اپیدمیولوژی، زمانی که به پیک موارد ابتلا برسیم به تدریج این پیک، سطح مسطح به خود می‌گیرد و سپس کاهش می‌یابد. بنابراین اگر روند طبیعی این بیماری مانند سایر بیماری‌ها باشد، امیدواریم در روزهای آتی شاهد آرامش بهتری باشیم و به تدریج موارد بیماری کاهش یابد.

وی عنوان کرد: در اسفندماه و فروردین‌ماه استان‌های شمالی مانند گیلان و استان قم موارد زیادی از ابتلا و تلفات زیادی داشتند اما در خوزستان به دلیل تمهیدات اندیشده شده در ایام عید، مشکلی نداشتیم.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به تعطیلی ۹ شهر خوزستان و بازگشت محدودیت‌ها در این شهرها از روز دوشنبه در پی گسترش شیوع ویروس کرونا و افزایش موارد ابتلا بیان کرد: به علت رفع محدودیت‌ها از اواخر فروردین‌ماه، توجه مردم به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمتر شد و شاهد افزایش موارد ابتلا بودیم اما انتظار می‌رود با مدیریتی که در سطح خوزستان اعمال شده و مقرراتی که مجددا وضع شده، از نظر موارد بیماری به آرامش برسیم و به تدریج این مرحله را طی کنیم.

وی در خصوص نحوه تصمیم‌گیری برای ادامه یا رفع محدودیت‌ها و تعطیلی در خوزستان، گفت: مقرر شده است که بعد از ظهر روز جمعه (۲۶ اردیبهشت ماه) در خصوص اتخاذ تصمیمات جدید تصمیم‌گیری شود بنابراین بعد از ظهر جمعه موارد بروز و بستری را آنالیز و تجزیه و تحلیل می‌کنیم و بر اساس فرمول‌های اپیدمیولوژی تخمین می‌زنیم که در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

علوی افزود: اگر پیش‌بینی ما این باشد که موارد بیماری کاهش خواهد یافت و به سمت طبیعی و قابل انتظار می‌رسد، تصمیم‌گیری می‌شود که با آهستگی و حساب و کتاب، بازگشایی و فعالیت مجدد در خوزستان آغاز شود.

وی گفت: در هر صورت، با خرد جمعی و نظر متخصصین، مسائل و وضعیت رصد می‌شود و احتمالا تصمیم جدیدی اتخاذ خواهد شد.

آخرین مطالب