متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : سه شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ می باشد.
متین وب هاست

انرژي

وزیر راه و شهرسازی: مالکان مسکن نسبت به مستاجران انصاف به خرج دهند

وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار این است کسانی که صاحب مسکن هستند، انصاف به خرج دهند و این ملاحظه را برای هم‌نوعان خود و شهروندان مستاجر قایل باشند.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، محمد اسلامی  در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح تامین مسکن کارکنان دولت، گفت: به ویژه این طرح برای جوانان و کسانی که به تازگی استخدام شده اند، مفید است تا بتوانند در یک زمان معین صاحب مسکن شوند و این امیدواری را داشته باشند.

وی افزود: این طرح به آقای دکتر حسن روحانی داده شده است و در جلسات شورای مشورتی بحث های اقتصادی هم مطرح شده و در سازمان برنامه و بودجه هم مسائل اقتصادی اش پیگیری شده و امیدواریم به زودی این طرح را ارجاع دهند تا بتوانیم ابلاغ کنیم. البته ما مقدمات آن را هم فراهم کردیم.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت برای واکنش به افزایش اجاره بها در برخی مناطق به بیش از صددرصد چیست، اظهار کرد: متاسفانه اجحافی که در جامعه صورت می‌گیرد، از هیچ منطقی تبعیت نمی کند. انتظار این است که کسانی که صاحب مسکن هستند، انصاف به خرج دهند و این ملاحظه را برای همنوعان خود و شهروندان مستاجر قایل باشند.

وزیر مسکن افزود: آماری که مرکز آمار و بانک مرکزی ثبت کرده است نشان می‌دهد که رشد اجاره بها، به طور متوسط در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد است و آماری که اتحادیه املاک می دهد هم همین است. مصادیق زیادی هم وجود دارد که مالک آمده و رقم دیگری را مطرح کرده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم مردم هم در این زمینه رعایت کنند. اما کاری که ما می توانیم بکنیم این است که واحدهای مسکونی اجاره ای را برای مردمی که علاقه مندند، از جمله برای خیرین و مناطق مختلف شهرداری شرایطی فراهم کردیم تا زمین رایگان در اختیارشان قرار دهیم و آنان خانه بسازند و در اختیار کسانی که نیازمند هستند قرار دهند.

آخرین مطالب