متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ می باشد.
متین وب هاست

انرژي

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:النگوی میلیاردی برای مدرسه‌سازی/۱۰ استان کمتر از سرانه فضای آموزشی هستند

نوسازی مدارس

 نوسازی مدارس

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: اخیرا در سیستان و بلوچستان، مادری از استان البرز ۲۱ النگوی خود را برای مدرسه سازی اهدا کرد و خیر دیگری مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان این النگوها را خریداری کرد و این مبلغ را برای مدرسه سازی هزینه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس  با اشاره به نقش خیرین مدرسه ساز با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس فرصتی برای تعمیر جزئی و اساسی مدارس ایجاد کرده است، اظهار کرد: این تعمیرات با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود همچنین پروژه های در دست احداث هم با سرعت خوبی در حال اجراست.

وی با اشاره به روند ساخت و ساز مدارس گفت: منابع مدرسه سازی متنوع است و شامل اعتبارات از محل ملی، استانی ( اعتبارات دولتی) و خیرین مدرسه ساز است و تشکل قوی به نام جامعه خیرین مدرسه ساز در کنارمان داریم که عمری بیش از ۲ دهه دارد و در کنار دولت به مدرسه سازی پرداخته است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اضافه کرد: جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس را ساخته و تحویل ادارات کل آموزش و پرورش استان ها دادند و میانگین مدارسی که توسط خیرین ساخته شده ۲۰ درصد مدارس کشور را شامل می شود.

رخشانی مهر با بیان اینکه سرانه فضاهای آموزشی در شرایط فعلی ۵٫۲ متر مربع و سرانه مطلوب ۸٫۴ متر مربع تخمین زده است، تصریح کرد: باید ۳ متر مربع به فضاهای موجود اضافه کنیم در عین حال ۱۰ استان کشور کمتر از سرانه فضای آموزشی هستند و باید نگاه ویژه به آنها داشته باشیم.

وی تاکید کرد: فضاهای آموزشی ساخته شده طی سال های اخیر فضاهای مقاوم با معماری دارای هویت ایرانی اسلامی هستند  و در دولت اخیر به موضوع مدرسه سازی توحه شد به طوری که اعتبارات در سال ۹۶، ۸۰۰ میلیارد تومان بود که ۵۰ درصد آن محقق شد و این رقم برای ۹۹ به بیش از ۶ هزار میلیارد تومان رسیده است علاوه بر آن سال گذشته هزار و ۵۰۰ تعهدات خیرین مدرسه ساز را شاهد بودیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که خیرین صرفا افراد متمول نیستند بلکه گاهی افرادی با درآمد متوسط در مدرسه سازی مشارکت کردند، اخیرا در سیستان و بلوچستان مادری از استان البرز ۲۱ النگوی خود را برای مدرسه سازی اهدا کرد و خیر دیگری مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان این النگوها را خریداری کرد و این مبلغ را برای مدرسه سازی هزینه خواهد کردهمچنین این النگوها را هم به موزه خیرین مدرسه ساز اهدا می کند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه آیین نامه هایی برای ساخت فضاهای آموزشی و پرورشی داریم، گفت: سال گذشته ۱۸ استخر ورزشی را تحویل آموزش و پرورش استان ها دادیم همچنین ۱۵۰ سالن ورزشی به طور مستقل به دانش آموزان اختصاص یافت.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: در مدارس با جمعیت دانش آموزی بالا، داشتن سالن ورزشی ضرورت دارد و در مدارس دخترانه بر داشتن سالن ورزشی سرپوشیده تاکید دارد، بر همین اساس سال ۹۸ ساخت هزار زمین چمن مصنوعی را در دستور کار قرار دادیم.

آخرین مطالب