شنبه
۲۲ مرداد , ۱۴۰۱
کد خبر : 7955
19:32:40 - دوشنبه 1 آگوست 2022
کاهش ۲ تا ۳ درصدی قیمت کالا‌های اساسی  دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز از کاهش ۲ تا ۳ درصدی قیمت کالا‌های اساسی خبر داد.

کاهش ۲ تا ۳ درصدی قیمت کالا‌های اساسی دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز از کاهش ۲ تا ۳ درصدی قیمت کالا‌های اساسی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی، ابوالقاسم کوره چینی در نشست کارگروه تنظیم بازار خوزستان در خصوص وضعیت بازار اقلام اساسی اظهارکرد: وضعیت قیمت شکر در بازار خوب است و به فراوانی در بازار وجود دارد. وی افزود: در زمینه برنج قیمت‌ها ثابت و رو به کاهش است و طبق گزارشات دریافتی، هر کیسه ...

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی، ابوالقاسم کوره چینی در نشست کارگروه تنظیم بازار خوزستان در خصوص وضعیت بازار اقلام اساسی اظهارکرد: وضعیت قیمت شکر در بازار خوب است و به فراوانی در بازار وجود دارد.

وی افزود: در زمینه برنج قیمت‌ها ثابت و رو به کاهش است و طبق گزارشات دریافتی، هر کیسه ۱۰ کیلویی ۳۱۰ هزار تومان قیمت دارد. یعنی هر کیلوگرم برنج ۳ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در خصوص قیمت برنج داخلی تصریح کرد: برنج‌های داخلی نیز هم در سطح عمده فروشی و هم خرده فردشی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته اند و در این زمینه برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج در قیمت‌ها تاثیر گذاشته است و همچنین حدود یک تا دو ماه دیگر فصل برداشت برنج داخل استان است و این موضوع در کاهش قیمت برنج تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.

کوره چینی در خصوص روغن عنوان کرد: سازمان صمت اعلام کرد که کارخانه جات باید روغن را با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف عرضه کنند و تا ۲۰ روز گذشته کارخانه جات روغن را با ۵ تا ۱۶ درصد تخفیف عرضه می‌کردند، اما مشکلی که وجود دارد این است که تخفیف‌ها به خرده فروشان داده می‌شود و به مردم داده نمی‌شود.

وی افزود: طبق قانون اگر تخفیفاتی عرضه شود باید به مصرف کننده داده شود و در حال حاضر کارخانه جات روغن را زیر قیمت به فروشنده‌ها عرضه می‌کنند.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در خصوص قیمت روغن عنوان کرد: زمانی که دولت بخش نامه صادر می‌کند که قیمت روغن باید از ۸ مردادماه اصلاح شود کارخانه جات باید قیمت‌ها را اصلاح کنند و با توجه به کاهش قیمت روغن خام باید روغن را با قیمت کمتری عرضه کنند.

 

کوره چینی افزود: در مجموع کل کالا‌ها مانند حبوبات، شوینده‌ها و … بین ۲ تا ۳ درصد کاهش قیمت داشته است، اما اثرات آن هنوز وارد بازار نشده است.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پيشنهاد سردبير

گزارش تصویری

آخرین اخبار

دانش و انرژی دانش و انرژی دانش و انرژی تابناك وب https://www.daneshvaenergy.ir/ https://www.daneshvaenergy.ir/