متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ می باشد.
متین وب هاست

انرژي

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور : حمایت ۲۱۰ میلیاردی خیرین مدرسه در مناطق سیل‌زده

مناطق سیل‌زده

 مناطق سیل‌زده

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از حمایت ۲۱۰ میلیاردی خیرین مدرسه در مناطق سیل‌زده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی  ، مهرالله رخشانی مهر در حاشیه افتتاح دو مدرسه در پل‌دختر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: زمان سیل در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان، سازمان نوسازی مدارس یک برنامه بلندمدت و یک برنامه کوتاه‌مدت تدوین کرد.

وی تصریح کرد: در کوتاه‌مدت و برای مهرماه باید هرچه سریع‌تر مدارس تعمیری را سریع‌تر آماده می‌کردیم تا به چرخه آموزش برگردند، این اتفاق رقم خورد و امروز در لرستان همه مدارس نیازمند تعمیرات، تعمیر و تحویل اداره کل آموزش‌وپرورش شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: خیرین مدرسه‌ساز در اردیبهشت‌ماه تعهد کردند ۲۱۰ میلیارد را برای تکمیل پروژه‌های مناطق سیل‌زده اختصاص دهند که خوشبختانه این اتفاق خوب رقم خورد و امروز ۱۲۲ کلاس درس با حمایت خیرین تحویل آموزش‌وپرورش لرستان می‌شود.

رخشانی مهر اضافه کرد: محرومیت‌هایی از گذشته به‌جامانده و مدارسی هم باید جدید جایگزین شوند تا روستاهای جابه‌جاشده فضای آموزشی داشته باشند.

وی بیان کرد: برای این مناطق و روستاها نیز پروژه‌هایی تعریف‌شده که با پیشرفت‌های متفاوت از ۱۰ تا ۸۰ درصد در حال اجرایی شدن هستند که در طی یک دوره مشخص این مدارس تحویل داده خواهد شد و از پایان آبان ماه امسال سری دوم مدارس ما تحویل می‌شود و تا پایان سال پرونده مدارس منطقه سیل‌زده لرستان بسته خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به جمع‌آوری بخاری‌های نفتی، اظهار کرد: ۴۸۰ میلیارد اعتبار برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس در کشور توزیع‌شده است.

رخشانی مهر با بیان اینکه ۲۴ هزار کلاس درس در ابتدای سال داشتیم که علمک گاز تا مدرسه رفته بود و زیرساخت جمع‌آوری بخاری نفتی فراهم شده بود، تصریح کرد: در سه‌ماهه این آمار به ۱۴ هزار مدرسه کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار بخاری‌های نفتی با ۲۸۰۰ مورد مربوط به لرستان بوده که با ابلاغ اعتبار مناسبی که شد، ۱۳ میلیارد اعتبار در سه ماه گذشته به لرستان اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اضافه کرد: در بخشی از استان‌ها بنابراین است تا پایان مهرماه پرونده بخاری‌های نفتی جمع شود.

آخرین مطالب