یکشنبه
۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
کد خبر : 6079
10:17:41 - پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز مطرح کرد:فرسودگی بیش از یک هزار کیلومتر از خطوط فاضلاب اهواز

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز مطرح کرد:فرسودگی بیش از یک هزار کیلومتر از خطوط فاضلاب اهواز

شبکه فاضلاب اهواز در صورت تخصیص اعتبار تصفیه خانه شرق اهواز تا پایان امسال به طور کامل وارد مدار خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: شبکه فاضلاب اهواز ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن فرسوده است. ...

شبکه فاضلاب اهواز

شبکه فاضلاب اهواز

در صورت تخصیص اعتبار تصفیه خانه شرق اهواز تا پایان امسال به طور کامل وارد مدار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، قائم مقام شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: شبکه فاضلاب اهواز ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن فرسوده است.
احمد باقری با بیان اینکه ۴۱۲ هزار مشترک از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند، افزود: در سیل و بارندگی شدید پارسال شبکه فاضلاب اهواز دچار خسارت‌ شد.
وی با بیان اینکه فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز موردبهره برداری قرار گرفته است، ادامه داد: این تصفیه خانه ظرفیت ۱۱۲ هزار متر مکعب در شبانه روز است که در صورت تامین اعتبار  تا پایان امسال این طرح به طور کامل وارد مدار بهره داری می‌شود.
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب  اهواز بیان کرد: با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) ۱۵ ایستگاه پمپاژ، بین ۸۴ تا ۹۰ کلکتور جدید ساخته و احداث می‌شود.
باقری همچنین از پیشرفت ۴۱ درصدی طرح جامع فاضلاب اهواز خبر داد و گفت: با تامین اعتبار پول صندوق توسعه ملی و اجرای طرح‌ها پیشرفت این طرح بین ۶۵ تا ۷۰ درصد می‌رسد.
وی همچنین از مانور مقابله با آبگرفتگی در اهواز با حضور نیروهای آبفا ، شهرداری ، شهرهای استان و استانهای معین و انجام لایروبی و رفع انسداد خطوط شبکه های فاضلاب خبر داد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز گفت: بر اساس مدل‌های هواشناسی از نیمه دوم آذر ماه شاهد بارش‌های نرمال و مطلوب در استان خواهیم بود.
محمد سبزه زاری افزود: همچنین بر اساس این مدل‌ها در زمستان احتمال بارش‌های زیر ۱۰ میلیمتر پیش بینی می‌شود.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز از اجرای تقویت شبکه‌های فاضلاب، ساخت خطوط شبکه‌های جمع آوری آب‌های سطحی در ۷۰ نطقه  بحرانی اهواز خبر داد و گفت: تاکنون از مجموع ۷۰ میلیارد تومان اعتبار این طرح ۳۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.
مهدی مراد حسینی افزود: پیش بینی می‌شود این طرح تا پایان آبان ماه به پایان برسد.
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

دانش و انرژی دانش و انرژی دانش و انرژی تابناك وب https://www.daneshvaenergy.ir/ https://www.daneshvaenergy.ir/