شنبه
۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
کد خبر : 6553
9:51:50 - پنج‌شنبه 22 آوریل 2021
دانشگاه شهید چمران اهواز در زمره ۱۰ دانشگاه برتر کشور

دانشگاه شهید چمران اهواز در زمره ۱۰ دانشگاه برتر کشور

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: براساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام، این دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرارگرفته است. دکتر غلامحسین خواجه افزود: این رتبه بندی براساس ارزیابی شاخص‌هایی از جمله آموزشی، پژوهشی، بین المللی سازی و ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شده است. وی ادامه ...

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: براساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام، این دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور قرارگرفته است.

دکتر غلامحسین خواجه افزود: این رتبه بندی براساس ارزیابی شاخص‌هایی از جمله آموزشی، پژوهشی، بین المللی سازی و ارتباط دانشگاه با صنعت انجام شده است.

وی ادامه داد: در گذشته این ارزیابی بر اساس خود اظهاری دانشگاه‌ها صورت می‌گرفت، ولی در ارزیابی‌های جدید بر اساس مستندات داده شده توسط دانشگاه‌ها صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: دانشگاه‌ها ضمن ارتباط مستقیم با صنعت به ویژه با توجه به تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان می‌توانند نقش بسزایی در رفع نیاز‌های صنایع بزرگ انجام دهند.

دکتر خواجه گفت: دانشگاه شهید چمران اهواز در سالهای اخیر ضمن همکاری صنعت نفت و گاز توانست برخی اقلام این صنعت از جمله پمپ میلی کشی را بسازد.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز دارای مراکز رشد ، خلاقیت و فناوری می‌باشد که از ظرفیت‌های نخبگان و دانشجویان نخبه استفاده می‌کند که در این راستا برخی از این دانشجویان در شرکت‌های دانش بنیان وابسته به مرکز رشد دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به راه اندازی مراکز تحقیقاتی و آموزش فارسی و غیر فارسی زبانان و ارتباط با مراکز علمی خارج از کشور ادامه داد: از سال ۱۳۹۵ تاکنون بیش از ۶۰۰ دانشجو خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دکتر خواجه بیان کرد: براساس برنامه مقرر شده بود که ۱۵ درصد فعالیت آموزشی دانشگاه‌ها باید به صورت مجازی باشد که تا قبل از شیوع بیماری کرونا زیرساخت‌های لازم توسط دانشگاه شهید چمران اهواز برای آموزش مجازی فراهم شد.

وی با اشاره به برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه شهید چمران اهواز دانشگاه شهید چمران اهوازشهید چمران اهواز گفت: یکی از این برنامه‌ها قرار گرفتن دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور بود که یک سال زودتر از برنامه توانستیم به این مهم دست یابیم.

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پيشنهاد سردبير

گزارش تصویری

آخرین اخبار

دانش و انرژی دانش و انرژی دانش و انرژی تابناك وب https://www.daneshvaenergy.ir/ https://www.daneshvaenergy.ir/