متین وب هاست هاست متین وب هاست پشتیبانی سایت اهواز قالب سایت آمین
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ می باشد.
متین وب هاست

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان : کمباین‌های مهاجر علیه بیماری های گیاهی ضدعفونی می‌شوند

جهادکشاورزی خوزستان

جهادکشاورزی خوزستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: کمباین هایی که برای کمک به کار برداشت از دیگر استان های کشور وارد خوزستان می شوند، علیه بیماری های گیاهی و همچنین ویروس کرونا ضدعفونی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری دانش و انرژی ، محمد قاسمی نژاد اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در بحث رطوبت هوا و همچنین بارندگی ها وجود دارد، پیش بینی می کنیم که فصل برداشت محصولات کشاورزی گندم و کلزا از اواخر فروردین ماه در خوزستان آغاز شود.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار دستگاه کمباین در استان وجود دارد، افزود: از این تعداد حدود ۵۳۰ دستگاه کمباین بومی هستند. همچنین حدود ۳۰۰ دستگاه کمباین دیگر که برای برداشت تابستانه وارد استان شده بودند، همچنان در استان هستند و به تازگی نیز حدود ۱۳۰ دستگاه کمباین دیگر وارد استان شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: با توجه به میزان سطوح قابل برداشت در استان، به حدود ۲ هزار دستگاه کمباین دیگر نیاز است که باید از سایر استان های کشور از جمله فارس وارد خوزستان شوند تا بتوانیم برداشت را با سرعت مناسب و دقیق انجام دهیم.

قاسمی نژاد عنوان کرد: هر ساله کمباین هایی که از سه گلوگاه هندیجان، بهبهان و اندیمشک وارد استان می شوند توسط اکیپ های فنی، علیه بیماری هایی که در دیگر استان ها وجود دارند، ضد عفونی می شوند و پس از ضد عفونی شاهد ورود آن ها به استان هستیم.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایطی که در بحث شیوع کرونا ویروس وجود داشت، کار ضد عفونی علیه بیماری های گیاهی و همچنین مبارزه با کرونا ویروس با جدیت بیشتری انجام می گیرد و سپس به کمباین مورد نظر اجازه ورود به استان داده می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خاطرنشان کرد: مسوولان بهداشت در ورودی های استان نسبت به انجام تست های غربالگری در خصوص مبارزه با شیوع کرونا اقدام می کنند و نگرانی از کمباین های وروردی و رانندگان آن ها به استان نیست. در این زمینه از مسوولان درخواست داریم مانع ورود کمباین به استان نشوند تا بتوانیم برداشت را به خوبی در استان انجام دهیم

آخرین مطالب